close
متخصص ارتودنسی
Code Center
حذف شبکه HD سیما پس از سه روز از روی ماهوراه

جديدترين خبرها


حذف شبکه HD سیما پس از سه روز از روی ماهوراه


روز یکشنبه 14 تیر 1394 شبکه IRIB HD پس از سه روز پخش برنامه از طریق فرکانس 11881 / افقی / 27500 ماهواره بدر (عربست) مجدداً از این ماهواره حذف و پخش برنامه‌های آن به سیستم دیجیتال تهران و قم محدود شد.


این شبکه که از روز هفتم تیر ماه به صورت کالربار به این فرکانس اضافه شده بود، از صبح پنجشنبه پخش برنامه‌های خود را از طریق ماهواره از سر گرفت. اما بعد از سه روز و از بامداد روز یکشنبه چهاردهم تیر ماه و بلافاصله بعد از پایان آخرین بازی تیم والیبال ایران در لیگ جهانی سال 2015، از روی ماهواره حذف شد.در این سه روز علاوه بر سیستم دیجیتال تهران و قم، فرستنده‌های سوم دیجیتال در اهواز، اصفهان و شهرکرد هم به شکلی نامنظم برنامه‌های این شبکه را پخش کردند، اما روز یکشنبه این شبکه از این فرستنده‌ها نیز حذف گردید.به این ترتیب پخش برنامه‌های شبکه IRIB HD طبق روال سابق از طریق فرستنده‌های سوم دیجیتال تهران و قم انجام می‌گیرد و دریافت این شبکه از طریق ماهواره امکان‌پذیر نیست. ضمناً از روز هجدهم تیر ماه، پخش این شبکه در فرستنده‌های سوم دیجیتال در شهرهای آبادان و بندرعباس نیز شروع شده و ممکن است به تدریج شبکه اچ‌دی در فرستنده‌های دیجیتال چند شهر دیگر نیز اضافه شود.یک سال پیش از آن و روز 21 خرداد 1393 شبکه IRIB HD از طریق همین فرکانس و نیز فرستنده‌های دیجیتال شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، آبادان، قم، شهرکرد، ساری و پاکدشت قابل دریافت بود، اما بعد از اتمام مسابقات لیگ جهانی والیبال و نیز جام جهانی فوتبال 2014، پخش ماهواره‌ای آن متوقف و پخش آن در سیستم دیجیتال نیز به تهران محدود گردید. بعد از مدتی پخش این شبکه از طریق فرستنده سوم دیجیتال در قم نیز از سرگرفته شد.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : حذف شبکه اچ دی, حذف شبکهhd, ماهوراه, حذف شبکه HD سیما پس از سه روز از روی ماهوراه, IRIB HD, ماهواره بدر, ماهواره عربست,