close
متخصص ارتودنسی
Code Center
پخش ماهواره‌ای شبکه مهاباد

جديدترين خبرها


پخش ماهواره‌ای شبکه مهاباد


قربانعلی سعادت در دیدار مدیران و معاونین صدا و سیمای مرکز مهاباد اظهار کرد: اخذ مجوزهای لازم برای پخش ماهواره‌ای برنامه‌های شبکه مهاباد در دستور کار قرار دارد که به دنبال آن، هزینه‌های خرید تجهیزات مورد نیاز برای این کار را نیز تأمین خواهیم کرد.

به گزارش امروزنآ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری آذربایجان غربی، سعادت در این دیدار صدا و سیمای مرکز مهاباد را از رسانه‌های تأثیرگذار و نقش‌آفرین در منطقه برشمرد و افزود: صدا و سیمای مرکز مهاباد عملکرد خوبی در انعکاس عملکرد دولت در منطقه داشته و در عرصه نهادینه‌سازی فرهنگ مشارکتی نیز گامهای خوبی را برداشته است، اما این اقدامات کافی نیست و لازم است بيش از پيش توسعه و تقویت یابد.
استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: پاسخگويي به نیازهای مخاطبان، ارتقای كیفی و محتوایی برنامه‌ها، ساختن برنامه‌های فراگیر و اثربخش و توجه به هويت و ارزشها در برنامه‌سازی از مهمترین مواردی است که مدیران و مسئولان صدا و سیمای مراکز آذربایجان غربی و مهاباد باید توجه ويژه‌ای به آن داشته باشند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز مهاباد نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمايتهای استاندار آذربایجان غربی در جهت توسعه و تقویت این مجموعه گفت: بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته در سال 93 از مردم مهاباد، میزان مخاطبان این مرکز 72.5 درصد بوده و همچنین رضایت‌مندی حدود 90 درصدی از برنامه‌های این مرکز وجود داشته است.
ابوالقاسم امان‌الهی افزود: با نصب و راه‌اندازی فرستنده تلویزیونی در کوه‌سلطان، بیش از 30 روستای حومه مهاباد با جمعیتی بالغ بر بیست هزار نفر تحت پوشش سیمای مرکز مهاباد قرار گرفتند و با استفاده از این فرستنده مردم این منطقه از شبکه‌های مهاباد و آذربایجان غربی و 19 شبکه تلویزیونی سراسری به صورت دیجیتال بهره‌مند شدند.
گفتنی است مرکز مهاباد به همراه مراکز آبادان و کیش سه مرکز صدا و سیما هستند که در شهرهای خارج از مراکز استان واقع شده‌اند و روزانه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی مستقلی پخش می‌کنند. در اردیبهشت ماه 93 نیز وعده آغاز پخش ماهواره‌ای برنامه‌های مرکز آبادان داده شد که هنوز عملی نشده است.
شبکه تلویزیونی مهاباد روزانه ده ساعت برنامه از ساعت 14:00 تا 24:00 از طریق فرستنده‌های دیجیتال و آنالوگ موجود در منطقه جنوب استان آذربایجان غربی به زبانهای کردی و فارسی پخش می‌کند.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : پخش ماهواره ای, شبکه مهاباد, اخبار استان آذربایجان غربی, اخبار شبکه های ماهواره های,