جهانبخش: ایران کشور امنی است و مردم در خیابان‌ها با کلاشنیکف رفت و آمد نمی کنند

آقای گل لیگ هلند، از جذاب ترین بازیکنان ترکیب تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی خواهد بود.
میلیون ها ایرانی امیدوار به درخشش علیرضا جهانبخش در جام جهانی هستند. ستاره ای که می گوید ایران کشور بسیار امنی است و برخلاف تصور سایر مردم دنیا، ایرانی ها با اسلحه در خیابان ها راه نمی روند! جهانبخش در خصوص ابراز علاقه مردم ایران به او می گوید:

◄گاهی اوقات اوضاع به طرز دیوانه واری از کنترل خارج می شود اما من هیچ وقت به درخواست عکس یا امضای هواداران نه نمی گویم. حتی اگر یک هوادار در پاسی از شب از من امضا بخواهد این کار را می کنم. البته در گذشته این کار ها برایم حوصله بر بود اما پدر و مادرم به من گفتند که نباید گذشته ام و این که از کجا آمده ام را فراموش کنم. یک سلفی یا امضا برای من زحمت زیادی در پی ندارد اما برای یک کودک یا هوادار، می تواند معنی زیادی داشته باشد.

◄برخی اوقات از من سوال می شود که ایران کشور امنی است یا نه و اینکه آیا من از حضور در ایران نمی ترسم، این گونه سوالات من را به شدت ناراحت می کند، خیلی ها فکر می کنند که مردم در ایران با کلاشنیکف در خیابان ها راه می روند و در ترس و واهمه زندگی می کنند. اما به هیچ وجه اینگونه نیست. همه جا کاملا امن است و مردم در آرامش زندگی می کنند.

◄نسبت به 5 سال گذشته که من ایران را برای بازی در هلند ترک کردم، مسائل زیادی پیشرفت کرده است. احساس می کنم همه چیز مدرن تر شده و این برای من مایه خوشحالی است. ایران خیلی بهتر و جذاب تر از آن است که مردم سایر کشورهای دنیا فکر می کنند و آن هایی که به ایران می آیند، همیشه می گویند که انتظار چیزهای دیگری داشته اند.

جهانبخش در خصوص مسئله حضور بانوان در استادیوم های ایران به این روزنامه هلندی گفت:

◄اگر این امکان فراهم شود، بسیار عالی خواهد بود. مادر و خواهر من تجربه فوق العاده ای از حضور در استادیوم آلکمار داشتند و من بابت این موضوع بسیار خوشحالم و افتخار می کنم. در حال حاضر ما نمی توانیم قوانین را تغییر دهیم و فقط نظرات خود را بیان می کنیم.

آقای گل لیگ هلند به شگفتی سازی ایران در جام جهانی امیدوار است:

◄همه مردم ایران رویای شگفتی سازی تیم ملی را دارند. در گروه سختی حضور داریم اما تیم قدرتمندی هستیم و می خواهیم کیفیت خودمان را به نمایش بگذاریم. در حال حاضر همه شانس بسیار کمی برای ما متصور هستند که این موضوع باعث می شود فشار روانی کمتری روی ما باشد. در طول چند ماه گذشته نتایج بسیار خوبی گرفته و به موفقیت دست یافته‌ایم. چرا باور نداشته باشیم که می توانیم در روسیه نتایج خوبی کسب کنیم؟  
برچسب ها : علیرضا جهانبخش, حضور بانوان در ورزشگاه, آلکمار, تیم ملی فوتبال ایران,