close
متخصص ارتودنسی
Code Center
بازتاب انتخابات 94 ایران در رسانه های خارجی

جديدترين خبرها


بازتاب انتخابات 94 ایران در رسانه های خارجی


پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین انتخابات شورای اسلامی ایران که روز جمعه با حضور پرشکوه و دشمن شکن مردم کشورمان برگزار می شود، بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی دارد.

به گزارش امروزنآ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری میزان، شبکه تلویزیونی فرانس 24 در این باره گفت: مردم ایران روز جمعه برای شرکت در انتخابات دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی به پای صندوق های اخذ رای می روند.

از سوی دیگر شبکه رادیویی فرانس انترناسیونال اعلام کرد: ایران روز جمعه 18 فوریه انتخابات خبرگان و مجلس را برگزار می کند.

فرانس انترناسیونال افزود: مجلس خبرگان نهادی است که رهبر عالی ایران را بر می گزیند.

از سوی دیگر روزنامه لبنانی السفیر نوشت: ایران از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979 میلادی تاکنون نزدیک به 40 انتخابات برگزار کرده است.

روزنامه کویتی الصباح نیز از آغاز فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ایران خبر داد و نوشت: روز پنج شنبه فعالیت های تبلیغاتی کاندیداهای دهمین مجلس شورای اسلامی آغاز شد. در حالی که 8 روز تا این انتخابات باقی مانده است. انتخاباتی که قرار است همراه با انتخابات مجلس خبرگان و در تاریخ 26 ژانویه برگزار شود.

این روزنامه افزود: تلویزیون ایران اعلام کرد بیش از 6200 کاندید که 586 نفر از آنان زن هستند فعالیت های تبلیغاتی خود را آغاز کرده و به مدت یک هفته به طول خواهد انجامید تا بتوانند به مجلس متشکل از 290 کرسی راه یابند. در تهران پایتخت بیش از هزار نفر برای به دست آوردن 30 کرسی به رقابت می پردازند.

پایگاه النشره لبنان نیز با پوشش فعالیت های انتخاباتی نامزدهای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی نوشت: نامزدهای انتخاباتی از اقشار مختلف مردم ایران خواستند که حضور گسترده ای در انتخابات داشته باشند.

مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : بازتاب انتخابات 94 ایران در رسانه های خارجی,