close
متخصص ارتودنسی
Code Center
تشریح آخرین وضعیت مرز مهران/ترافیک سنگین در مسیر مهران - ایلام

جديدترين خبرها


تشریح آخرین وضعیت مرز مهران/ترافیک سنگین در مسیر مهران - ایلام


 مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به آخرین وضعیت پایانه مرزی مهران گفت: ۴ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران پیش بینی شده که می‌توانند ۲۰ هزار سرویس را انجام دهند.

محمدجواد عطرچیان در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت در پایانه مرزی مهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر، مشکلی در مرز مهران وجود ندارد و خودروها در حال تردد هستند، گفت: به هرحال موج زیادی از مسافران در حال بازگشت هستند که ترافیک سنگین در این مسیر طبیعی است.

وی افزود: بارندگی بعداز ظهر امروز در مرز مهران قطع شد اما در ظهر امروز به دلیل بارش ها، در پارکینگ گل و لای به وجود آمد و همین موضوع تردد خودروها را با مشکل مواجه کرد.

مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه تعدادی از خودروهای امدادی به این محل فرستاده شده و خودروها را از گل و لای بیرون آوردند، افزود: برای چندساعت تردد در این مسیر قفل شده بود اما الان وضعیت عادی است و مسافران هم مشکلی در حمل و نقل و تامین امکانات ندارند.

وی با اشاره به اینکه به هرحال مرز شلوغ است و تعداد زیادی از زائران در حال بازگشت به کشور هستند، اظهار داشت: ۱۰۰ هزار وسیله نقلیه شخصی در پارکینگ مرز مهران است که خروج این تعداد وسیله نقلیه، ترافیک سنگینی را به وجود می‌آورد.

عطرچیان با بیان اینکه در حال حاضر ترافیک در این محور سنگین است، افزود: کل مسیر از مهران تا ایلام ترافیک سنگین است به دلیل اینکه تعداد زیادی از زائران در حال بازگشت هستند و ظرفیت این محور هم به اندازه ای نیست که همه خودروها در یک زمان تردد داشته باشند.

وی با اعلام اینکه ۴ هزار اتوبوس برای بازگشت زائران پیش بینی شده که این اتوبوس ها می توانند ۲۰ هزار سرویس را ارائه دهند، گفت: اتوبوس های کمکی هم در پارکینگ ها حضور دارند همچنین اتوبوس های شهرداری و سایر نهادها هم برای بازگشت زائران بسیج شده‌اند.

مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به گره ترافیکی در پارکینگ های پایانه مرزی مهران اشاره کرد و افزود: پلیس و یگان ویژه در حال خدمات رسانی برای رفع این گره های ترافیکی هستند اما مشکلی مانند کمبود غذا یا امکانات، مسافران را تهدید نمی‌کند.

عطرچیان با اشاره به اینکه پایانه مرزی مهران گنجایش ۱۰ هزار نفر مسافر را دارد اما امروز با موجی از زائران مواجه شدیم که بیشتر از ظرفیت این پایانه مرزی است، اظهار داشت: امروز چهارشنبه از صبح تا ظهر حدود ۱۰۰ هزار نفر در این پایانه جابجا شدند و طبیعی است که این موج از مسافران، گره های ترافیکی را ایجاد می‌کند.

وی با تاکید براینکه مسافران برای تردد باید از اتوبوس های داخل پایانه استفاده کنند، گفت: اتوبوس ها یا خودروهایی که خارج از پایانه حضور دارند زیرنظر سازمان راهداری نیستند بنابراین از مسافران درخواست داریم که فقط از اتوبوس‌های داخل پایانه استفاده کنند.

مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه مرزهای شلمچه و چزابه زیرساخت های بهتری دارد و زائران می‌توانند از این پایانه ها هم وارد کشور شوند، اظهار داشت: ۱۰۰ هزار وسیله نقلیه که در پارکینگ مهران حضور دارد اگر هرکدام ۵ مسافر داشته باشد می شود ۵۰۰ هزار نفر که باید به اینها مسافران اتوبوس را هم اضافه کرد بنابراین ترافیک در این مسیر طبیعی است اما مشکل دیگری برای زائران وجود ندارد.

    ا


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای, محمد جواد عطرچیان, اربعین 94,