close
متخصص ارتودنسی
Code Center
آغاز نام نویسی و انتخاب رشته‌های بدون آزمون از ۴ آبان

جديدترين خبرها


آغاز نام نویسی و انتخاب رشته‌های بدون آزمون از ۴ آبان


 ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در گزینش رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (پذیرش براساس سوابق تحصیلی) از دوشنبه چهارم آبان آغاز می شود.

به گزارش امروزنآ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبر گزاری صدا و سیما، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نام نویسی و انتخاب رشته برای شرکت در گزینش رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (پذیرش براساس سوابق تحصیلی) از دوشنبه چهارم آبان آغاز می شود.
حسین توکلی، با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبان تا پنج شنبه هفتم آبان ادامه دارد افزود: ثبت نام داوطلبان از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org انجام می شود.
او گفت: برای ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان اعم از اینکه در آزمون سراسری سال 1394 ثبت نام کرده و نکرده باشند، می توانند بر اساس ضوابط و شرایط که در دفترچه راهنما آمده است، ثبت نام و انتخاب رشته کنند.
توکلی افزود: پذیرش در این مرحله برای تعدادی از رشته های مقطع کاردانی دوره های روزانه دانشگاه های علوم پزشکی، رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، دانشگاه پیام نور و مقطع کارشناسی پردیس های دانشگاه های تهران و صنعتی شریف در کیش براساس سوابق تحصیلی است.
اوگفت: همه داوطلبانی که حداکثر تا 30 بهمن موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی می شوند می توانند در مدت یاد شده برای ثبت نام و انتخاب رشته های تحصیلی اقدام کنند.
توکلی افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته نیز از دوشنبه چهارم آبان در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار داده خواهد شد و هر داوطلب می تواند حداکثر 50 کدرشته تحصیلی را انتخاب کند.
وی گفت: همچنین هر داوطلب می تواند علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی شامل گروه های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی نیز ثبت نام کند.
توکلی افزود: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 94 شرکت کردند می توانند در صورت تمایل گروه آزمایشی خود را تغییر دهند.
وی گفت: هزینه ثبت نام برای شرکت در گزینش رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 94 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (پذیرش براساس سوابق تحصیلی) 15 هزار تومان برای هر گروه انتخابی است که باید با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش پرداخت شود.

مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور, انتخاب رشته بدون آزمون, سازمان سنجش,