close
متخصص ارتودنسی
Code Center
توافق هسته‌ای نباید توان نظامی کشور را تضعیف کند

جديدترين خبرها


توافق هسته‌ای نباید توان نظامی کشور را تضعیف کند


نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ توافق هسته‌ای نباید توان نظامیمان را تضعیف کرده و یا امکان سوءاستفاده‌ها و برخی بهره‌برداری‌های غیر معمول استکبار جهانی را فراهم بیاورد.

به گزارش امروزنآ، حجت‌الاسلام میر قسمت موسوی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: فرمایشات دیروز مقام معظم رهبری سند راه و منشور حرکتی ما بعد از توافق هسته‌ای است که با وجود تلاش تیم مذاکره‌کننده باید حواسمان را جمع کنیم تا آمریکا و غربی که به هیچ وجه قابل اعتماد نیست،‌ نتواند از صلابت و اقتدار هسته‌ای و نظامی ما به عنوان ابزار تبلیغاتی خود سوءاستفاده کند.
وی تصریح کرد: همه مسئولان و دولتمردان باید حافظ مصالح و منافع ملی باشند و اگر توافق جامعی نیز شکل گرفته باید این توافق از سوی هر دو طرف مورد تاکید و توجه قرار گیرد تا عده‌ای به خود اجازه ندهند خارج از چارچوب تعیین شده معیار و ملاکی را برای خود برگزینند.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره‌کننده در این دو سال تمام تلاشش را انجام داد تا این توافق هسته‌ای شکل بگیرد، اما آنچه باید مراقب آن بود، این است که در این مسیر همچنان عده‌ای بر خواسته‌های نامشروع خود تاکید دارند که ضروری است با مراقبت و هوشمندی بیشتر اجازه چنین حرکت‌هایی را ندهیم.
موسوی افزود: قطعاً توافق هسته‌ای به عنوان یک اولویت در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد و این جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای از سوی نمایندگان مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته و سعی بر این است تا چیزی مخالف و مغایر منافع کشور شکل نگیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: به هیچ وجه محدودیت‌های دستیابی به تسلیحات نظامی را قبول نمی‌کنیم و اگر غرب بخواهد محدودیتی در دسترسی این حوزه به وجود آورد، قابل قبول و پذیرش نیست.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: اگر امروز توان نظامی قوی و مقتدر داریم به خاطر دستیابی به فناوری‌های بومی است که هیچ وقت این فناوری‌ها را به حراج نگذاشته و امکان سوءاستفاده و یا بهره‌گیری‌های نامتعارف آن را فراهم نمی‌کنیم.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : توافق هسته ای, توان نظامی کشور, نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی, اخبار استان اردبیل, گرمی, حجت‌الاسلام میر قسمت موسوی,