close
متخصص ارتودنسی
Code Center
خسارت ۶۰ میلیاردی آتش سوزی مزارع گندم بیله سوار/بررسی علت حادثه

جديدترين خبرها


خسارت ۶۰ میلیاردی آتش سوزی مزارع گندم بیله سوار/بررسی علت حادثه


اردبیل – مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل از خسارت ۶۰ میلیارد ریالی به کشاورزان بیله سواری به دلیل وقوع آتش سوزی در مزاع گندم این شهرستان طی دو روز گذشته خبر داد.

به گزارش امروزنآ، علی اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: در این حادثه سه هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی گندم این شهرستان دچار خسارت شد که از این میزان ۷۰۰ هکتار مزارع گندم بوده و سه هزار هکتار کلش برداشت شده بوده است.

وی با بیان اینکه برآوردهای اولیه نشان دهنده خسارت ۶۰ میلیارد ریالی به کشاورزان منطقه است، ادامه داد: کارشناسان این مدیریت در حال بررسی و برآورد دقیق میزان خسارت و نیز خسارت وارده به تک تک کشاورزانی که مزارع آنها طعمه حریق شد، هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به وقوع این حادثه تاسف بار تاکید کرد که بررسی دقیق این حادثه نیز از موضوعاتی است که در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به جلسه شورای تامین و ستاد بحران با حضور استاندار در شهرستان بیله سوار، نتایج این جلسات را تشریح کرد و یادآور شد: در این جلسه و با توجه به وقوع چنین حوادثی به ضرورت افزایش ماشین آلات از قبیل لود، گریدر و تجهیزات آتش نشانی و گشت های امنیتی در بیله سوار تاکید شد.

اسلامی در خصوص مهار آتش سوزی مزارع گندم بیله سوار نیز بیان داشت: دستگاه های عمل کننده برای مهار آتش شهرداری های منطقه، راه و شهرسازی، سپاه، نیروی انتظامی، آب منطقه ای و مردم بود.

وی آتش سوزی مزارع کشاورزی استان را یک تهدید برشمرد و با بیان اینکه در این زمینه باید راهکارهای لازم اندیشیده شود، عنوان کرد: این مسئله خسارت قابل توجهی را به کشاورزان وارد می کند.

وام کشاورزان خسارت دیده تمدید می شود

به گزارش مهر، در این خصوص استاندار اردبیل نیز با حضور در جمع گندمکاران خسارت دیده بیله سواری افزود: نقش اصلی در مهار حریق با نیروهای مردمی است و این حوادث اگر عمدی باشد با مقصران و مجرمان توسط مراجع انتظامی و قضایی برخورد قانونی خواهد شد.

مجید خدابخش با بیان این که برای مهار آتش زمین های کشاورزی گندمکاران شهرستان بیله سوار که با سرعت و شدت در جریان بود، بالگرد کارآیی لازم را نداشت، گفت: تلاش شده با هماهنگی ستاد بحران استان این شهرستان به ماشین آتش نشانی، تراکتور، گریدر و لودر تجهیز شود تا پیشگیری های لازم برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی بعدی انجام شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان این منطقه سال گذشته به دلیل خشکسالی و امسال هم به دلیل آتس سوزی دچار خسارات شدند، تاکید کرد که کارشناسی های لازم و دقیق توسط مسئولان انجام شده و تمهیداتی اتخاذ می شود تا وام های کشاورزانی که مزارع آنها دچار آتش سوزی شده تمدید شود.

استاندار اردبیل با پیش بینی برداشت ۶۶۰ هزار تن محصول گندم در استان به برکت بارندگی های امسال اضافه کرد: این میزان نسبت به پارسال که حدود ۲۲۰ هزار تن بود سه برابر افزایش نشان می دهد.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : آتش سوزی مزارع گندم بیله سوار, مزارع گندم بیله سوار, اخبار استان اردبیل,