نگرانی مردم از بی‌تفاوتی مسئولان به ریزگردها


عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس گفت: بی‌توجهی مسئولان به ریزگردها و رفع واقعی این مشکل مردم را نگران و عاصی کرده است.

به گزارش امروزنآ، حجت‌الاسلام حبیب برومند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: یک بی‌برنامگی و اهمال کاری در دو دهه اخیر باعث شده است تا وضعیت کشورمان از لحاظ بروز ریزگردها و مشکلات زیست‌محیطی به شمارش بیفتد به طوری که روزبه‌روز بر دامنه این مشکلات و نارسایی‌ها افزوده شده است.
وی افزود: ناسالم بودن هوای بسیاری از شهرهای کشورمان نتیجه سیاسی‌کاری‌ها و برخی بی‌توجهی‌ها به اصل موضوع رفع ریزگردها است که انتظار می‌رود بیشتر از این مسئولان تعلل نکنند و دست روی دست نگذارند.
نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ریزگردها به حدی پیشرفت کرده است که حتی استان اردبیل نیز از تبعات و تأثیرات آن در امان نبوده و در هفته‌های گذشته بخش عظیمی از مشکلات و نارسایی‌ها گریبان‌گیر مردم شده و آنها را به معنای واقعی دچار چالش کرده است.
برومند تصریح کرد: معلوم نیست تا کی این وضعیت و شرایط در کشور ما ادامه پیدا می‌کند و همچنان عده‌ای می‌خواهند نسبت به اصل این موضوع بی‌تفاوت باشند در حالی که بنده معتقدم با جلسه گذاشتن و تصمیم‌گیری‌های روی کاغذ نمی‌توان در حال این مشکل قدمی برداشته و اقدامی اساسی انجام داد.
وی با انتقاد از سازمان محیط زیست که تنها فعالیتش به شعار دادن‌های بی‌معنا خلاصه شده است، گفت: با ناامیدی از همه مسئولان و مدیران اجرایی از رئیس جمهور می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر برای حل مشکل ریزگردها که نفس مردم را بریده است، کاری کرده و اقدامی انجام دهند.
عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس در پایان سخنان خود توسعه جنگل‌کاری در جنوب و مناطق مرزی کشورمان را به همراه ایجاد کمربند سبز در بسیاری از شهرها در تقویت این حوزه و برنامه‌ریزی‌های مفید و موثر در این بخش گامی عملی و جدی توصیف کرد

برچسب ها : عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس, حبیب برومند, حبیب برومند نماینده مغان, حجت‌الاسلام حبیب برومند, اخبار استان اردبیل, نماینده پارس اباد مغان,