پیکر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس فردا از مرز شلمچه وارد کشور می شود


اهواز - پیکرهای مطهر ۲۷۰ شهید دفاع مقدس که در عملیات اخیر تفحص کشف شده اند فردا از طریق مرز شلمچه وارد خاک کشور می شود.

به گزارش امروزنآ به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از کمیته جستجوی مفقودین، سیدمحمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام این خبر گفت: در دو هفته اخیر با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات پیکرهای تعداد ۲۷۰ شهید به دست آمده است که در روز ۲۸ اردیبهشت ماه از مرز شلمچه وارد کشور خواهند شد و مورد استقبال عشایر غیور دشت آزادگان قرار خواهند گرفت.

سردار باقرزاده بیان کرد: این شهدا برای مراسم وداع به سوسنگر منتقل و مراسم استقبال از آن‌ها به صورت کاملا عشایری برگزار خواهد شد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین عنوان کرد: همزمان با ایام شهادت امام موسی بن جعفر (ع) روز ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری نیز تعداد چهار شهید در دو نقطه استان خوزستان، بخش سردشت زیدون و دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تشییع و به خاک سپرده شدند.

وی گفت: تاکنون در سراسر کشور استقبال بسیار خوبی برای درخواست تدفین شهدای گمنام شده است از جمله ۱۲۰۰ شهر و شهرستان و ۱۸۰ دانشگاه و حوزه علمیه درکشور در نوبت هستند

برچسب ها : شهید دفاع مقدس, شلمچه, کمیته جستجوی مفقودین, سیدمحمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین, دفاع مقدس (جنگ تحمیلی), تبادل شهدا در مرز شلمچه, اخبار استان خوزستان,