close
متخصص ارتودنسی
Code Center
ماجرای شجاعت خلبان ایرانی در مقابل سعودی‌ها

جديدترين خبرها


ماجرای شجاعت خلبان ایرانی در مقابل سعودی‌ها


چند روز گذشته عربستان سعودی با هدف جلوگیری از فرود هواپیمای ایرانی به فرودگاه بین المللی صنعاء باند این فرودگاه را بمباران کرد.

مجله مهر: دیروز برای بار سوم هواپیمای حامل تیم پزشکی ایران همراه با مقادیر قابل توجهی دارو و غذا به سمت یمن حرکت کرد وبعد از ۶۶۰۰ کیلومتر مسافت به یمن رسید وبه محض رسیدن به مرز عمان و یمن نیروهای آل سعود شروع به تهدید کردند و خواستند هواپیما برگردد.

ولی خلبان شجاع و بسیجی شرکت ماهان به تهدیدات آنها توجهی نکرد و تا نزدیکی صنعا رسید.


صنعا


در این حین هواپیمای جنگی سعودی به هواپیمای ایران نزدیک شد و سعی کرد هواپیما را به سمت خاک عربستان هدایت کند که با مقاومت خلبان شجاع ایرانی مواجه شد.

هواپیمای شکاری سعودی برای تهدید و ترساندن اقدام به شلیک چف (نوعی مواد آتش‌زا با تکه‌های فراوان) نمود که باز با بی توجهی خلبان ایرانی مواجه شد.

خلبان ما ارتفاع را کم کرد تا در فرودگاه صنعا بنشیند اما جنگنده خبیث سعودی، ابتدای باند فرودگاه را بمباران کرد.

هواپیمای ما اجباراً برگشت ولی پس از چند دور در نزدیکی صنعا مجدداً به سمت فرودگاه برگشت تا با استفاده از قسمت باقی مانده باند فرود کند ولی مجدد فانتوم سعودی رذالت به خرج داد و بقیه باند را هم بمب باران کرد تا هواپیمای ما نتواند بنشیند. لذا متاسفانه به تهران بازگشت ولی شجاعت و دلیری ایرانیان را به آنها نشان داد.


صنعا


جالب بود که بدانید درحالیکه شکاری سعودی چسبیده به بال هواپیمای ایرانی بود، سرنشینان هواپیما موبایل به دست از هواپیمای سعودی تصویربرداری می کردند.

‌وقتی بعد از دورشدن از صنعا خلبان به میان سرنشینان آمد، وی را با ذکر صلوات تشویق کردند.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : شجاعت خلبان ایرانی, هواپیمای حامل تیم پزشکی, یمن, عربستان سعودی,