close
متخصص ارتودنسی
Code Center
آب دریاچه شورابیل در اردبیل اورانیوم ندارد

جديدترين خبرها


آب دریاچه شورابیل در اردبیل اورانیوم ندارد


اردبیل – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طبق آخرین بررسی ها اثبات شده که آب دریاچه شورابیل در شهر اردبیل اورانیوم ندارد.

به گزارش امروزنآ به نقل از  خبرنگار مهر، فرهاد پورفرضی بعد از ظهر پنج شنبه در جلسه بررسی مطالعات دریاچه شورابیل تصریح کرد: برخی اظهارات مبنی بر وجود اورانیوم در آب این دریاچه بود که مطالعات مبسوطی انجام شد.

وی گفت: این اظهارات که اورانیوم به دلیل تغییر آب شور دریاچه به آب شیرین در اکوسیستم این دریاچه ظاهر شده است صحت ندارد و نمی تواند پایه علمی داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه آزمایشات و تحقیقات گسترده ای از سوی مرکز تحقیقات گوارش دانشگاه تهران از آب این دریاچه انجام شده است، افزود: تحقیقات نشان می دهد اورانیومی در آب این دریاچه وجود ندارد.

پورفرضی در خصوص بیمار شدن برخی قایقرانان که برای تمرین به این دریاچه مراجعه می کنند، تصریح کرد: ابتلا به عوارض ناشی از مواد آلاینده مانند اورانیوم به این سرعت امکان پذیر نیست و به همین دلیل نباید این طور قلمداد شود که این تعداد به دلیل وجود اورانیوم بیمار شده اند.

وی تاکید کرد: علاوه بر مرکز تحقیقات گوارش دانشگاه تهران، دانشگاه محقق اردبیلی و خود دانشگاه علوم پزشکی نیز تحقیقات مدونی انجام داده اند و در هیچ یک وجود اورانیوم اثبات نشده است.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : اخبار استان اردبیل, دریاچه شورابیل,