close
متخصص ارتودنسی
Code Center
اقتدار ارتش عامل تعامل قدرت های بزرگ دنیا با ایران است

جديدترين خبرها


اقتدار ارتش عامل تعامل قدرت های بزرگ دنیا با ایران است


اردبیل - امام جمعه موقت اردبیل تعالی و قدرت کنونی ارتش جمهوری اسلامی را مرهون خدمات انقلاب دانست و گفت: اقتدار ارتش در شرایط کنونی یکی از عوامل تعامل قدرت های بزرگ دنیا با ایران است.

به گزارش امروزنآ به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام صابر اکبری جدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل اضافه کرد: پیشرفتهای علمی در ارتش یکی از مهمترین خدمات انقلاب به ارتش است که باعث شده دولتهای بزرگ با ایران به عنوان یک ابرقدرت تعامل داشته باشند.

وی با تبریک روز ارتش از خدمات ارتش جمهوری اسلامی ایران تجلیل کرد و ارتش را نماد قدرت و عزت کشور دانست و متذکر شد: ملت ما حرکت های حماسی و ورود نجیبانه ارتش به انقلاب و اطاعت از حضرت امام (ره) را فراموش نخواهد کرد و تا انقلاب پای برجاست ملت ما منت دار حرکتهای بزرگ ارتش است.

این هفته از فضیلت ماه رجب و روزه و اعتکاف در این ماه صحبت کرد و اعتکاف را یک فرصت معنوی بزرگ برای جوانان دانست.

نماینده مقام  معظم رهبری در کشور روسیه با اشاره به خدمات مهم انقلاب اسلامی به ارتش ادامه داد:. داشتن رهبری صالح و ولایت الهی، افتخار و عزت بزرگی برای ارتش است. ارتش ما با یک واسطه به حرف معصوم (ع) عمل می کند.

وی افزود: استقلال ارتش دومین خدمت بزرگ انقلاب به ارتش است و از این طریق از تحقیر مستشاران نظامی خلاص شده است. امروز ارتش نه تنها مستشار نظامی خارجی ندارد بلکه خود ارتش ما در کشورهای مختلف حضور مستشاری دارد.

اکبری جدی بیان داشت: نفوذ و قدرت معنوی رهبری از یک طرف و قدرت فناوری های نظامی و نظم و انسجام نیروهای مساح از طرف دیگر، قدرت اقتصادی ایران با این همه تحریم ها از طرف سوم و پیشرفتهای علمی در موضوعات استراتژیک از طرف چهارم کشور ما را به قدرت فوق العاده در منطقه تبدیل کرده است.

وی حضور ارتش در آبهای بین المللی را نشان اوج اقتدار ارتش و موجب فخر و مباهات ملت دانست.

امام جمعه موقت اردبیل همچنین با اشاره به بحث های مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵، بر لزوم حمایت از هیئت مذاکره کننده و بر اجتناب از تخریب تاکید کرد اما نقد عملکرد این هیئت را نیز لازم و موجب تقویت مذاکره کنندگان دانست.

وی یادآور شد: دلواپسی و حساسیت به مذاکرات از طرف نمایندگان و کارشناسان و مطبوعات لازم و ضروری است و باید از آن استقبال شود.

اکبری جدی با بیان اینکه در مذاکره باید واقع بین بود، عنوان کرد: چراکه دشمن دشمن است و نباید خیال پردازی کرد. رهبر انقلاب می خواهند مشکل هسته ای حل شود اما می فرمایند به مذاکرات خوشبین نیستم.

وی افزود: این به معنی مخالفت با مذاکره نیست چون ایشان حمایت خود را از مذاکره کنندگان اعلام کرده اند ولی مذاکره هسته ای مسئله بسیار حساسی است و رهبری با درایت خود، آن را مدیریت می نمایند.

نماینده ولی فقیه در کشور روسیه ادامه داد: در این مذاکره باید عزت و استقلال کشور حفظ شود و ما باید به هیئت مذاکره کننده اعتماد داشته باشیم.

وی به رسمیت شناخته شدن قدرت هسته ای ایران در توافق اخیر را بسیار مهم دانست و گفت: مسئله مورد بحث در حال حاضر اصل غنی سازی نیست بلکه در مقدار آن بحث می شود.

اکبری جدی با تاکید بر اینکه حساسیت دشمنان ما روی قدرت هسته ای و یا بمب هسته ای نیست بلکه آنها از پیام موفقیت ایران می ترسند، تصریح کرد: آن پیان این است که با مقاومت و تکیه بر توانمندیهای خود در این دنیای پیچیده می تواند عزت و استقلال خود را حفظ کند و تبدیل به الگوی ملت ها شود.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : خطبه های نماز جمعه, اخبار استان اردبیل,