close
متخصص ارتودنسی
Code Center
۱۲۰۰ نیروی جدید در دستگاه قضا بکار گرفته می‌شوند

جديدترين خبرها


۱۲۰۰ نیروی جدید در دستگاه قضا بکار گرفته می‌شوند


سخنگوی قوه قضاییه در هفتاد و هفتمین نشست خبری خود درباره تسهیل در کار مردم، رسیدگی سریع به پرونده‌ها، بالا بردن سطح سلامت اداری قوه قضاییه و برخورد با تخلفات در جمع خبرنگاران سخن گفت.

به گزارش امروزنآ به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌‌الاسلام محسنی اژه‌ای عصر امروز در هفتاد و هفتمین نشست خبری خود ضمن تبریک آغاز سال جدید، پیروزی کشتی‌گیران آزادکار را به مردم و تیم کشتی تبریک گفت و افزود: اولویت‌های کاری و برنامه‌های قوه قضاییه در سال ۹۴ بر روی رسیدگی به پرونده‌ها و آسایش مردم متمرکز شده است.

وی با اشاره به اینکه حجم بالای پرونده‌هایی که به دستگاه قضا ارجاع می‌شوند، هم باعث سردرگمی شهروندان و هم فشار کاری زیاد بر روی قضات می‌شود، گفت: برای برطرف کردن این فشار، قوه قضاییه تلاش برای ایجاد و تامین منابع انسانی متخصص و مورد نیاز را و همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی برای بالا بردن سطح دانش قضات مشمول کار، همانند سنوات گذشته در دستور کار خود قرار داده است.

سخنگوی قوه قضاییه با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های قوه قضاییه در سال ۹۳، گفت: ۸۰۸ قاضی جدید در سال ۹۳ در دستگاه قضا مشغول به کار شده‌اند و امسال نیز با توجه به برنامه‌های صورت گرفته، ۱۲۰۰ نیروی جدید در دستگاه قضا مشغول به کار خواهند شد.

اژه‌ای، مساله ارتقای سلامت قوه قضاییه را مهم ارزیابی کرد و افزود: کارمندانی که در قوه قضاییه مشغول به کار هستند، قریب به هزار قاضی و چند برابر آن، کارمندان  را شامل می‌شوند که این قشر حقیقتاً قشر زحمتکشی هستند و کار بزرگی را بر عهده دارند، اما با این کار بزرگ نمی‌شود که این افراد تخلف انجام داده و تخلفاتشان زیر ذره‌بین نباشد.

وی گفت: در سال ۹۴ برای ارتقای قوه قضاییه و افزایش سلامت دستگاه قضا، به صورت جدی با همه کسانی که با نام قوه قضاییه اقدام به سوءاستفاده می‌کنند و با جعل عنوان کارمندان و قضات شریف قوه قضاییه به عنوان دلال، خود را وابسته به قضات معرفی می‌کنند، به صورت جدی و بدون چشم‌پوشی برخورد خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: برای ارتقای سلامت دستگاه قضا و جلب اعتماد مردم، نهایت تلاش خودمان را به کار می‌بریم، تا جایی که تاکنون افرادی در این زمینه بازداشت شده و با قضات متخلف، برخورد قانونی صورت گرفته و از آنها سلب صلاحیت شده و همچنین پرسنل خاطی دستگاه قضا نیز که اقدام به کارچاق‌کنی می‌کردند، در بازداشت بسر می‌برند.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : سخنگوی قوه قضاییه, حجتالاسلام محسنی اژهای, استخدام قوه قضاییه,