close
متخصص ارتودنسی
Code Center
دیدار رییس جمهور با خانواده های شهید صیادشیرازی و علی محمدی

جديدترين خبرها


دیدار رییس جمهور با خانواده های شهید صیادشیرازی و علی محمدی

رییس جمهوری در آستانه شانزدهمین سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی با حضور در منزل آن شهید، گفت: تدبیر، شجاعت، پشتکار ، ایمان ، ایثار و رشادت های شهید صیاد شیرازی مثال زدنی بود.
شهید صیاد شیرازی مایه افتخار ایران است
به گزارش خبرگزاری امروزنآ به نقل از صدا و سیما، آقای روحانی روز چهارشنبه در ادامه دیدارهای خود با خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان، در آستانه بیست و یکم فروردین ماه سالروز شهادت امیرسپهبد صیاد شیرازی، در دیدار خانواده این شهید افزود: اگر بخواهیم مؤثرترین و فعال‌ترین افراد در دوران هشت ساله دفاع مقدس را نام ببریم، ایشان بسیار شجاع، پرتلاش و مقید به عبادات و در ردیف اثرگذارترین فرماندهان کشور بود.

رییس جمهوری با اشاره به آشنایی خود با شهید صیاد شیرازی از سال 1358 و ذکر خاطراتی از همراهی با این شهید افزود: چنین شخصیت‌هایی نه تنها برای خانواده خود، ارتش و نیروهای مسلح بلکه برای همه ملت ایران مایه افتخار هستند و اگر فرماندهی چنین شخصیت‌هایی در میدان جنگ نبود، قطعاً نمی‌توانستیم روزهای سخت دفاع مقدس را پشت سر بگذاریم و پیروز شویم.

شخصیت‌ شهید صیاد شیرازی برای ما الگوست
دکتر روحانی با بیان اینکه شخصیت‌هایی همچون شهید صیاد شیرازی برای نسل جوان، ارتش و نیروهای مسلح ما الگو هستند، اظهارداشت: شهید صیاد شیرازی از چهره‌هایی بود که بسیار برای نزدیکی و هماهنگی ارتش و سپاه تلاش کرد. طبیعی است که دو نیروی مسلح در میدان نبرد در مسایل مختلف نظرات خود را داشته باشند، اما شهید صیاد شیرازی از کسانی بود که برای هماهنگ عمل کردن این دو نیروی مسلح بسیار زحمت کشید و از این نظر حق بزرگی بر همه نیروهای مسلح دارد.

تدبیر، شجاعت، پشتکار و ایمان شهید صیاد شیرازی مثال زدنی بود
رییس جمهوری، شجاعت شهید صیاد شیرازی در میدان نبرد را مثال‌زدنی توصیف و تصریح کرد: مصادیق زیادی از همراهی‌های خود با ایشان را به یاد می‌آورم که در برابر سختی‌ها و خطرها خم به ابرو نمی‌آورد. به شهادت رساندن این اسوه ایثار و رشادت یک جنایت و از دست دادن این شهید برای همه ما سخت و خسارت بزرگی بود و امیدوارم خداوند مقام ایشان را متعالی گردانده و به شما صبر و اجر تمام و کامل بدهد. چرا که در دوران دفاع مقدس مجبور بودید دوری ایشان را تحمل بکنید و به فاصله کوتاهی بعد از دفاع مقدس نیز ایشان به فیض شهادت نایل آمد.

در این دیدار که حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهور نیز حضور داشتند، لوح تقدیری از سوی دکتر روحانی به خانواده این شهید تقدیم شد.

ملت ایران با فشارها، تهدیدها و تعرض به جان دانشمندان خود عقب‌نشینی نمی‌کند


رییس جمهوری با بیان اینکه شهیدان هسته‌ای به دشمنان نشان دادند این مردم برای توسعه و پیشرفت کشور تا پایان راه ایستاده اند، گفت: شهید مسعود علی‌محمدی جزو افتخارات علمی ما بودند و به عنوان سرداران خط مقدم علم، دانش و توسعه کشور، جان خود را در راه علم و دانش فدا کردند.
آقای روحانی عصر چهارشنبه در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده معظم شهیدان و ایثارگران و در آستانه روز ملی فناوری هسته‌ای در منزل شهید والامقام هسته‌ای، دکتر علی‌محمدی، حضور یافت و در فضایی صمیمی و معنوی به گفتگو با خانواده این شهید پرداخت.
دکتر روحانی افزود: دشمنان ملت فکر می‌کردند با شهادت دانشمندان هسته‌ای، مسیر تحقق علم و ایستادگی این ملت را با شکست مواجه کرده است و این خطای بزرگ دشمنان ما بوده و هست و آنان کماکان فکر می‌کنند که ملت با اینگونه فشارها، تهدیدها و تعرض به جان دانشمندان عقب‌نشینی می‌کند که الحمدالله مقاومت و ایستادگی مردم ایران همچنان باقی است.

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه خانواده شهدای هسته‌ای بسیار مظلوم هستند، دشمنان کشور را دشمن علم و انسانیت خواند و به نحوه شهادت شهید علی‌محمدی اشاره کرد و گفت: مطمئناً شهادت در درب منزل برای خانواده شما بسیار سخت بوده است و این نشانگر خوی غیرانسانی دشمنان تروریست این ملت است.


دکتر روحانی با طرح این پرسش که شهید علی‌محمدی و بزرگانی همانند ایشان چه خطری برای دشمن بودند که آنان دست به ترور این بزرگان زدند، ادامه داد: ما هرگز همسایگان خود را به خطر نینداخته‌‌ایم و هدف ما در فناوری هسته‌ای، دستیابی به علم و توسعه بوده و این حق همه ایرانیان می‌باشد.

رییس جمهوری خطاب به خانواده این شهید گفت: شهید علی‌محمدی حقیقتاً مسیر حق را انتخاب کرد و مظلومانه شهید شد و شهادت ایشان توأم با افتخار و عظمت است و ان‌شاء الله خداوند به شما در دو دنیا اجر و مزد بدهد.

دکتر روحانی به جانفشانی‌های بانوان ایرانی در همه عرصه‌های انقلاب، اشاره کرد و گفت: زن‌های ایرانی در همه عرصه‌های انقلاب دوشادوش مردان دست به حماسه‌آفرینی می‌زدند و امروز نیز در صحنه علم و دانش با ایستادگی خودشان موفق هستند.
رییس جمهوری با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی، گفت: امیدواریم راه پیش روی ما با حمایت ملت به سرانجام برسد و ملت ما در دستیابی به پیشرفت های بیشتر علمی بویژه در دانش هسته‌ای مصمم است.

جوانان ایرانی راه شهیدان هسته‌ای را ادامه خواهند داد
دکتر روحانی افزود: بزرگان ما بویژه شهیدان هسته‌ای در جایگاهی قرار دارند که باید به آنها ادای احترام کنیم و ان‌شاء الله جوانان این کشور راه شهیدان هسته‌ای را ادامه خواهند داد و جای خالی این عزیزان را پر خواهند کرد.
همسر شهید علی‌محمدی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور رییس‌ جمهوری در منزل این شهید، بر ادامه راه شهدا تأکید کرد و گفت: برای ما بسیار افتخار بزرگی است که پذیرای بزرگانی همچون شما باشیم.


دکتر روحانی در حاشیه این دیدار اذان و اقامه در گوش نوه ۱۹ روزه شهید علی‌محمدی قرائت کرد.

در این دیدار که حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به خانواده این شهید تقدیم شد.
اهالی محل پس از خروج دکتر روحانی از منزل شهید علی‌محمدی به استقبال رییس‌ جمهوری رفته و ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر روحانی و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای برای موفقیت دولت در این زمینه تا رسیدن به مقصد نهایی آرزوی موفقیت کردند.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی, سالروز شهادت علی محمدی علی محمدی, دیدار رییس جمهور با خانواده های شهدا,