close
متخصص ارتودنسی
Code Center
جزئیاتی از حادثه تروریستی شب گذشته در مرز ایران و پاکستان

جديدترين خبرها


جزئیاتی از حادثه تروریستی شب گذشته در مرز ایران و پاکستان


زاهدان-فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تشریح واقعه شب گذشته، جزئیات تازه ای از این حادثه مطرح کرد.

به گزارش امروزنآ به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از معاونت اجتماعی مرزبانی ناجا، سردار قاسم رضائی در اینباره اظهار داشت: عصر روز دوشنبه در منطقه مشترک مرزی ایران و پاکستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان مرزبانان این منطقه بر اساس وظایف ذاتی که حفظ و مراقبت از مرزها است، در حال انجام ماموریت بودند که یک گروه تروریستی از خاک پاکستان تقریبا در ۲۰ متری مرز در ارتفاعات منطقه، با ایجاد درگیری ضمن تعدی و تجاوز به حقوق و خاک کشورمان ۸ نفر از مرزبانان این منطقه را به شهادت رساندند.

وی افزود: با توجه به این که مرزبانان این منطقه بدون همکاری دولت پاکستان در حقیقت مرزبانی دو کشور را برعهده دارند اما متاسفانه با بی توجهی طرف پاکستانی مواجه هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا بیان کرد:در طول یک سال گذشته بیش از ۷۰ فقره درگیری و تجاوز مرزی از خاک پاکستان را شاهد بودیم و هر اتفاق مرزی که در این منطقه رخ می دهد عقبه آن به پاکستان برمی گردد و این موضوع قابل قبول کشور ما نیست.

وی با اشاره به این که کشور پاکستان مامن متخلفان شده، افزود: بیش از ۸۰ گروه متخلف، قاچاقچی و ... که از دست قانون جمهوری اسلامی ایران فرار نموده اند در خاک پاکستان اسکان یافته و از همان جا هدایت گروه خرابکارانه را بر عهده دارند.

رضائی ضمن تسلیت به خانواده شهدا گفت: از دولت پاکستان می خواهیم همیت مرزی داشته و نسبت به کنترل مرزهای کشور خود اهتمام بیشتری نشان دهند تا بیش از این شاهد این گونه اتفاق های تلخ نباشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار قاسم رضائی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی بامداد امروز به منظور بررسی حادثه تروریستی مرزهای جنوب شرق ایران به سیستان و بلوچستان سفر کرده است.

شب گذشته طی کمین اشرار مسلح در منطقه مرزی معروف به میل ۲۳۹ در جنوب شرق ایران هشت مامور مرزبانی شهید شدند.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : اخبار استان سیستان و بلوچستان, زاهدان, فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران, جزئیات حادثه تروریستی در مرز ایران و پاکستان,