close
متخصص ارتودنسی
Code Center
اظهار نظر وزیر بهداشت درباره سریال در حاشیه

جديدترين خبرها


اظهار نظر وزیر بهداشت درباره سریال در حاشیه


اظهار نظر وزیر بهداشت درباره سریال در حاشیه

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه نظرتان درخصوص سریال در حاشیه مهران مدیری چیست، گفت: بالاخره سریالی از رسانه ملی پخش می شود که مردم آن را تماشا و در مورد آن قضاوت می کنند. قرار نیست ما از طرف مردم اظهار نظر یا قضاوتی کنیم. البته از نظر فاخر بودن یا نبودن در حوزه هنر، هنرمندان برجسته و عزیزی در کشور هستند. بنده چند قسمت از این سریال را قبل از پخش دیدم و صحبت ها و نظراتی را به دوستان اعلام کردم اما کسی گوش نکرد. البته من از هیچ کس دلخور نیستم.

هاشمی افزود: نظر کلی بنده این است که صداوسیما یک دانشگاه است و باید برای ارتقای فرهنگ عمومی تلاش و از سرمایه های ملی صیانت کند و به مجموعه هایی که در خدمت مردم هستند حرمت بگذارد. البته هیچ کدام از آنها مقدس نیستند و اشتباهات و اشکالاتی دارند و از طرف دیگر نیز به عنوان یک ایرانی باید فکر کنیم که طنز در جامعه لازم است و طبیعت طنز این است که اغراق می کند. لذا نمی توانیم انتظار داشته باشیم هم هنر را تقویت کنیم و هم طنز داشته باشیم و هم درباره هیچ قشری سریالی ساخته نشود. البته علاقه ما این بود که همانطوری که دوستان در صداوسیما اعلام کرده اند بیشتر از این مراقبت می شد.

وی افزود: در هر حال هرچه قضاوت مردم بود ما به آن احترام می گذاریم. بنده معتقدم خود ما نیز نباید حاشیه سازی کنیم چراکه کارهای مهمتری برای انجام دادن وجود دارد و این موضوع امری نیست که بخواهیم به آن توجه کنیم.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درخصوص طرح تحول سلامت و برنامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: دکتر ضیایی از سوی رئیس جمهور و پس از پیشنهاد جمعیت هلال احمر به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر منصوب شدند و طبعا باید به جای ایشان فرد دیگری در معاونت آموزشی انتخاب می شد و لذا دکتر باقر لاریجانی به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد. امیدواریم در ادامه خدمات دوره های گذشته شاهد تحول اساسی ای در نظام آموزش پزشکی باشیم. سال ۱۳۹۴ از جمله برنامه های مهم گام چهارم است که شامل تحول نظام آموزشی است.

وی درخصوص شیوه استقلال دانشگاه های پزشکی گفت: دولت باید دانشگاه های پزشکی را از نظر مالی حمایت کند اما صحبت بنده درخصوص استقلال دانشگاه ها بیشتر از جهت مدیریتی است. گرفتار شدن دانشگاه در قوانین و آیین نامه های دست و پاگیر کمکی به بالندگی و پیشرفت دانشگاه ها نمی کند. باید دانشگاه بتواند خود را در همه حوزه ها توسعه دهد و هرجایی که تشخیص داد می تواند به پیشرفت علمی کشور کمک کند، بتواند در آن حوزه وارد شود.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : سریال در حاشیه, واکنش وزیر به سریال در حاشیه,