close
متخصص ارتودنسی
Code Center
صدرنشین لیگ یک در اردبیل زانو زد

جديدترين خبرها


صدرنشین لیگ یک در اردبیل زانو زد/ ثبت رکورد بیشترین تماشاگر در تختی


اردبیل - در ادامه مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور و در هفته نوزدهم تیم فولاد نوین اهواز به عنوان صدرنشین گروه الف این رقابتها در اردبیل و در برابر تیم اوج گرفته و پدیده نیم فصل دوم زانو زد.

به گزارش امروزنآ به نقل از خبرنگار مهر، هفته نوزدهم لیگ دسته یک امروز دوشنبه در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد که در مهمترین و حساس ترین دیدار تیم فولاد نوین اهواز عصر دوشنبه با یک گل در برابر تیم شهرداری اردبیل که مدعی جدید صعود به لیگ برتر لقب گرفته شکست خورد.

در این دیدار که در ورزشگاه تختی اردبیل و در برابر دیدگان بیش از ۱۵ هزار تماشاگر و هوادار خونگرم این استان که در نوع خود رکورد جدیدی برای فوتبال اردبیل محسوب می شود، برگزار گردید؛ تیم شهرداری اردبیل موفق شد با شکست فولاد همچنان سایه به سایه تیمهای بالای جدول حرکت کند.

این دیدار در شرایطی با قضاوت یدالله جهانبانی آغاز شد که فولاد نوین اهواز برای صعود مستقیم به لیگ برتر به سه امتیاز بازی نیاز داشت تا سه هفته مانده به پایان رقابتهای لیگ یک بار خود را ببندد.

اما تیم متحول شده شهرداری اردبیل که با کسب ۲۰ امتیاز از ۹ بازی اخیر خود در بین تیمهای حاضر در گروه الف لیگ بالاترین امتیاز را کسب کرده و به عنوان پدیده معرفی شده این اجازه را به حریف خود نداد و با پیروزی در این دیدار همچنان امیدهای خود را برای صعود به لیگ برتر افزایش داد.


تیم شهرداری اردبیل (2).jpg


باید تاکید کرد که این مربی خوشفکر همچون بازی با آلومینیوم در این بازی نیز با نظر کمیته انضباطی که ساعت ۱۲ شب قبل توسط ناظر بازی اطلاع رسانی شد، از روی سکو بازیکنان خود را هدایت می کرد.

ولی در این بازی بازیکنان شهرداری با دوندگی و تعصب نه تنها اجازه خودنمایی به صدرنشین لیگ ندادند بلکه با بازی خوب و با برنامه خود تیم اهوازی را در اردبیل زمین گیر کرده و روند پیروزی های خود را استمرار بخشیدند.

البته تیم فولاد نیز در این دیدار بازی بسیار خوب و روانی را به نمایش گذاشت و تیم شهرداری را در دقایقی از بازی تحت فشار قرار داد، با این وجود دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند و موقعیتهای متعددی را بروی دروازه همدیگر ایجاد کردند.

اما این شهرداری اردبیل بود که مزد بازی خوب خود در ۲۰ دقیقه اول بازی را گرفت و در دقیقه ۱۹ با سانتر مدافع کناری خود مهدی ترکمان و اشتباه دروازه بان فولاد به تک پیروزی بخش این بازی دست یافت.

پس از این گل دو تیم حملاتی را تدارک دیدند که البته سهم فولاد بیش از میزبان خود بود، اما موقعیت گل شهرداری اردبیل در این دقایق با ضد حملات سریع و با برنامه بیش از تیم میهمان بوده و بازیکنان این تیم زهردارتر نشان می دادند.

در نیمه دوم تیم فولاد اهواز از همان ابتدا به قصد جبران گل خورده بازی هجومی را در دستور قرار داد، براین اساس این تیم که تا این لحظه با یک مهاجم بازی می کرد مهاجم دوم خود را نیز به بازی فراخواند تا شاید نتیجه را به سود خود رقم بزند.

این برنامه کوروش موسوی سرمربی فولاد اهواز اما بی نتیجه ماند، چراکه ساختار دفاعی و نیز بازی زیبا، متعصبانه و درگیرانه مدافعان تیم شهرداری هرگز به مهاجمان تیم اهواز فرصت خودنمایی ندادند.

این روند در طول ۴۵ دقیقه ادامه داشت و نشان داد که ترکیب دفاعی جدید ربیعی برای این دیدار به درستی چیده شده است، نصرت غنی زاده،  مهمدی محمدپور، علیرضا سلیمانی و بویژه میلاد احمدی که در تمام جنگ های هوایی پیروز بود و در اواسط نیمه دوم نیز با ضربه بازیکن فولاد از ناحیه سر مصدوم و با سر بانداژ شده به بازی ادامه می داد، خط دفاعی محکم شهرداری را تشکیل می دادند.


تیم شهرداری اردبیل. jpg


در این نیمه همچون ۲۰ دقیقه پایانی نیمه اول تیم شهرداری اردبیل باز هم در خط هجومی خطرناک نشان می داد، یکی از دلایل این امر هماهنگی و جنگندگی بازیکنان میانی تیم شهرداری بود، مهدی واتق، مهدی ترکمان، هادی باغانی و محمدرضا زینال خیری به همراه علیرضا قاسمی و موسی شهبازی در این دیدار نمایش بسیار خوبی داشتند.

ضمن اینکه اضافه شدن رضا مقدم در اواسط نیمه دوم که به جای هادی باغانی وارد زمین شده بود، ضمن ارتقا توان کمربند میانی، قدرت جنگندگی و تهاجمی تیم شهرداری را افزایش داد و این بازیکن با حمل توپ و بازیسازی خط میانی و دفاعی تیم فولاد را درگیر کرد تا در حملات اضافه نشوند.

با این شرایط تیم شهرداری اردبیل با حفظ گل سه امتیازی و مهم بازی مجموع امتیازات خود را به ۳۰ رساند تا با توجه به برد مس در زمین ایرانجوان همچنان در رده سوم ایستاده و رقابت در بالای جدول را داغ تر کرده باشد.

تیم فولاد نوین اهواز نیز با این شکست که پس از ۱۲ هفته برای این تیم حاصل شد، با ۳۸ امتیاز به صدرنشینی خود ادامه داده و برای کسب بلیت سفر به لیگ برتر به هفته آینده چشم بدوزد.

عکس و گزارش: محمد میرزایی ناطق


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : تیم فوتبال شهرداری اردبیل, تیم فوتبال نوین اهواز, استان اردبیل,