شنبه 30 تیر 1397
رئیس کمیته ملی دهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، گفت: دهمین دوره این مسابقات در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور ۱۴ کشور شرکت کننده برگزار می شود.
محل تبلیغات شما

▼ جـدیـدتـریـن هـا ▼


تبلیغات
موضوعات سایت
آمار سایت
 • آمار مطالب
 • کل مطالب : 1223
 • کل نظرات : 891
 • آمار کاربران
 • کل کاربران : 9064
 • افراد آنلاین : 4
 • آمار بازدید
 • بازدید امروز : 341
 • بازدید دیروز : 763
 • بازدید کل : 1,820,576
 • اطلاعات
 • امروز : شنبه 30 تیر 1397
 • مرورگر شما :
اتاق آرزو
تبلیغات
خرید لوازم منزل
دانلود انواع فایل
خرید کارت شارژ
بازی آنلاین
پایگاه علمی فرهنگی تلسمیک
تبادل لینک رایگان
فروش دامنه
اخبار آب ایران
تبلیغات متنی
تبلیغات متنی
روباتهای ۱۵ کشور در روبوکاپ آزاد ایران/ افزایش شرکت دانش آموزان
 • تعداد بازدید : 216
 • روباتهای ۱۵ کشور در روبوکاپ آزاد ایران/ افزایش شرکت دانش آموزان

  رئیس کمیته ملی دهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، گفت: دهمین دوره این مسابقات در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور ۱۴ کشور شرکت کننده برگزار می شود.

  به گزارش امروزنآ به نقل از خبرنگار مهر، مرتضی موسی خانی- رئیس دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۵ در نشست خبری امروز با بیان اینکه این دوره از مسابقات با هدف ترویج و توسعه دانش هوش مصنوعی، رباتیک، نرم افزار و سخت افزار و کاربرد آنها در صنایع مختلف کشور برگزار می شود، گفت: این جایزه همزمان با چهارمین دوره سمپوزیوم بین المللی هوش مصنوعی برگزار می شود.

  وی با بیان اینکه تعداد تیم های ثبت نام شده در این دوره از مسابقات ۷۳۰ تیم بوده است که از این تعداد ۳۴۵ تیم پذیرفته شدند، گفت: ۳۰۹ تیم ایرانی و ۳۶ تیم خارجی در این مسابقات شرکت می کنند همچنین تعداد تیم های دانش آموزی ۱۳۵ و تیم های دانشگاهی ۲۱۰ بوده است.

  موسی خانی افزود: هلند، سوئیس، کانادا، پاکستان، انگلیس، آلمان، چین، مکزیک، آمریکا، هند، تایلند، مصر، بلژیک، ایران و کلمبیا از شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات از سراسر جهان هستند.

  وی با بیان اینکه تعداد لیگ ها در این دوره از مسابقات ۲۵ لیگ است، گفت: شبیه ساز دوبعدی فوتبال، شبیه ساز سه بعدی فوتبال، فوتبالیست اندازه کوچک، فوتبالیست اندازه متوسط، انسان نما، فوتبال ساختار استاندارد، امدادگر واقعی، شبیه ساز امداد، شبیه ساز امداد مجازی، ربات های خانگی وصنعتی، فوتبال دانش آموزی آزاد، فوتبال دانش آموزی به سبک وزن، امداد دانش آموزی الف ابتدایی، امداد دانش آموزی الف پیشرفته، امداد دانش آموزی ب، امداد دانش آموزی فضای مشترک، ربات های مین یاب کنترل از راه دور، ربات های مین یاب هوشمند اندازه کوچک، ربات های مین یاب هوشمند اندازه متوسط، رقابت فنی ربات های مین یاب، ربات های پرنده و زیر دریایی، نمایش دانشجویی، دانش آموزی با موضوع مشترک و موضوع آزاد از لیگ های این دوره از مسابقات به شمار می روند.

  وی با بیان اینکه در بخش ربات های پرنده و زمینی نیز ربات های امدادگر در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند، افزود: امسال شاهد رشد خوبی در بخش شرکت کنندگان دانش آموزی بودیم که مسابقات در این بخش در دو سالن مجزا برگزار می شود. همچنین دو سالن مجزای دیگر برای لیگ بزرگسالان اختصاص دارد.

  موسی خانی افزود: بازدید از مسابقات ربوکاپ آزاد ایران از روز چهارشنبه برای عموم آزاد است.

  وی افزود: بیش از ۴ هزار نفر کارت ورود برای بازدید از این دوره مسابقات را دریافت کرده اند. همچنین همه مدارس می توانند از این مسابقات بازدید کنند تا این دانش به صورت صحیح در کشور ترویج پیدا کند.

  رئیس دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران اظهار داشت: افتتاحیه دهمین دوره مسابقات سه شنبه ۱۸ فروردین ماه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سفرای کشورهای شرکت کننده در این دوره از مسابقات برگزار می شود. حضور معاون اول رئیس جمهور در این دوره از مسابقات قطعی نیست.

  موسی خانی با بیان اینکه در دهمین دوره مسابقات ۵۰ تیم از دانشگاه آزاد حضور دارند، افزود: در دانشگاه آزاد قزوین حدود ۸ آزمایشگاه پیشرفته در زمینه ربات انسان نما، ربات های خانگی، ربات های زیر آبی، ربات های پرنده، ربات های شبیه سازی، امداد و نجات، ربات مجازی وجود دارد که از این طریق دانشگاه حمایت های خوبی از تیم های سازنده این ربات ها دارد.

  وی گفت: اکنون در دانشگاه آزاد ۸ شرکت دانش بنیان در زمینه ربوکاپ وجود دارد که برنامه داریم تا آخر امسال تعداد آنها را به ۲۰ شرکت دانش بنیان برسانیم.

  موسی خانی در خصوص حمایت های بنیاد ملی نخبگان از مقام آوران در مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، گفت: ما و بنیاد ملی نخبگان درصدد هستیم تا افراد مقام آور این دوره از مسابقات را عضو بنیاد ملی نخبگان کنیم تا آنها بتوانند از مزایای نخبگان بهره ببرند و امیدواریم این موضوع نهایی شود.

  وی افزود: در مجموع ۷۵ درصد مردان و ۲۵ درصد خانم ها بودند که تعداد شرکت کنندگان مرد ۲ هزار و ۱۲۶ و ۶۱۰ شرکت کننده خانم در بخش لیگ بزرگسالان بوده است.

  افزایش شرکت کنندگان دانش آموز در مسابقات ربوکاپ

  به گفته وی، در این دوره از مسابقات حدود ۲۰ درصد افزایش پذیرش در بخش دانش آموزی داریم به همین دلیل تعداد شرکت کنندگان دانش آموز نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است.

  موسی خانی افزود: با تلاش هایی که در سالهای گذشته داشتیم سهمیه جهانی برای شرکت و حضور در مسابقات جهانی ربوکاپ را افزایش دادیم که امیدوارم امسال هم مانند سالهای قبل دستاوردهای مهمی داشته باشیم.

  نسبت زنان و مردان در بخش دانش آموزی روبوکاپ

  رئیس دانشگاه آزاد واحد قزوین تصریح کرد: در بخش دانش آموزی ۳۲ درصد خانم ها و ۶۸ درصد آقایان شرکت کردند که تعداد آنها ۷۱۸ نفر آقا و ۳۳۵ نفر خانم در بخش دانش آموزی شرکت کردند.

  به گفته وی، خوشبختانه در سالهای اخیر شرکت های دانش بنیان در حال توسعه هستند که برخی از شرکت کنندگان در دوره های قبلی ربوکاپ آزاد نیز اکنون از موسسان شرکت های دانش بنیان نیز هستند.

  موسی خانی با بیان اینکه مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در سال ۸۵ با ۸۵ تیم کار خود را آغاز کرد، گفت: اکنون این دوره از مسابقات به مرحله ای رسیده که ۳۴۵ شرکت کننده دارد.

  تولید خودروی کوادرو به زودی

  وی در خصوص خودروی خورشیدی کوادرو گفت: اکنون با ایران خودرو در حال مذاکره هستیم تا خودروی کوادرو را تا چند ماه آینده به تولید برسانیم.

  موسی خانی افزود: امیدواریم پس از اخذ مجوزها و استانداردها بتوانیم نمونه اولیه این خودرو را به بازار وارد کنیم.

  وی اظهار داشت: از کشورهای خاورمیانه ای شرکت کننده در دهمین دوره از مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران، پاکستان و مصر حضور داشتند ولی به دلیل اینکه ترکیه در این حوزه قوی نیست، حاضر نشد.

  رئیس دانشگاه آزاد واحد قزوین گفت: سمپوزیوم بین المللی ربوکاپ نیز در یکشنبه و دوشنبه ۲۳ و ۲۴ فروردین در دانشگاه قزوین برگزار می شود.

  به گزارش مهر، مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران از معتبرترین مسابقات رباتیک در جهان است که به مدت ۳ روز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

  :: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0
  تاریخ : سه شنبه 18 فروردين 1394 موضوعات : دانش و فناوری ,
  برچسب ها : ربوکاپ , مسابقات ربوکاپ آزاد ایران ,
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  تبلیغات
 • برای تبلیغ سایت یا محصولات خود با ما تماس بگیرید.