close
متخصص ارتودنسی
Code Center
تفاهم نامه منعقده بین ایران و گروه ۱+۵ نکات مثبت بزرگی دارد

جديدترين خبرها


تفاهم نامه منعقده بین ایران و گروه ۱+۵ نکات مثبت بزرگی دارد


اردبیل - نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام‌ جمعه اردبیل در خصوص تفاهم حاصل شده بین ایران و ۱+۵ گفت: این تفاهم، نکات مثبت بزرگی دارد.

به گزارش امروزنآ به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل برداشته شدن تحریم ها، انعقاد آن بعد از دست یابی ایران به دانش و بنیه کامل هسته ای، رهایی از تبعات توهم غرب در خصوص حرکت ایران به طرف تسلیحات هسته ای، رهایی از اهداف شوم فرسایشی کردن مذاکرات و رسمیت و مشروعیت پیدا کردن فعالیت هسته ای ایران را از جمله این نکات برشمرد.

وی اضافه کرد: در این خصوص از هیئت مذاکره کننده که با قاطعیت و درایت تمام از منافع ملی کشور دفاع کردند، باید تشکر کنیم.

نماینده ولی‌ فقیه در استان نقاط هشداری تفاهم نامه مذکور را متذکر شد و بیان داشت: اول اینکه در این تفاهم نامه آژانس را حکم برای تعهدات ایران کرده اند و این بسیار خطرناک است؛ چون آژانس به هیچ وجه استقلال ندارد و حکم شدن آژانس یعنی حکم شدن خود آمریکایی ها و اروپایی ها.

عاملی متذکر شد: در این مدتی که گذشت ایران با صداقت تمام همه چیز را در اختیار آژانس قرار داد اما آژانس هیچ وقت راضی نشد. دوم اینکه در تفاهم نامه الفاظ دو پهلو وجود دارد و ممکن است بهترین مستمسک حقوقی برای آنها بشود تا از تعهدات خود فرار کنند.

وی مغایرت بیانیه کاخ سفید با مفاد تفاهم نامه را هشدار دیگر دانست و ادامه داد: همچنین سخنرانی دیروز اوباما و امروز وزیر خارجه آمریکا که دست سوی توان موشکی ایران دراز کرده اند و گفته اند تحریمهای مربوط به آنها باقی می ماند، هشدار دیگری است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: بنیه دفاعی کشور، اصلی ترین خط قرمز ماست که کسی حق ورود به آن را ندارد.

وی تصریح کرد: همچنین قبول پروتکل الحاقی توسط ایران، طبق بیانیه کاخ سفید الزامی است نه داوطلبانه و این متوقف بر مصوبه مجلس است. چون بازرسی نامحدود بیگانگان را بر کشور تحمیل می کند.

عاملی یادآور شد: در حالت کلی تفاهم به شرط اینکه طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند و بندهای اختلافی شفاف شود، مطلوب است.

وی همچنین با اشاره به مظلومیت مردم مسلمان یمن که مورد هجمه عربستان و کشورهایی که مثل کارمند به خدمت آل سعود درآمده اند، قرارگرفته اند، این جنایت بزرگ بین المللی را محکوم کرد.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : خطبه های نماز جمعه اردبیل,