close
متخصص ارتودنسی
Code Center
۶۱۱ مورد نامطلوب در کلرسنجی آب آشامیدنی اردبیل

جديدترين خبرها


۶۱۱ مورد نامطلوب در کلرسنجی آب آشامیدنی اردبیل


اردبیل – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: ۶۱۱ مورد نامطلوب در نمونه برداری کلرسنجی آب اردبیل مشاهده شده است.

به گزارش امروزنآ به نقل از خبرنگار مهر، فرهاد پورفرضی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه بررسی نتایج نمونه برداری بهداشت محیط به خبرنگار مهر تصریح کرد: از اول اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز ۱۰ ام فرودین ماه سال جاری سه هزار و ۳۰۶ مور کلرسنجی انجام شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد دو هزار و ۶۹۵ مورد مطلوب بوده، اضافه کرد: در عین حال ۶۱۱ مورد نامطلوب نیز در کلرسنجی مشاهده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اذعان به انجام ۳۲۶ مورد آزمایش میکروبی آب، اضافه کرد: ۲۹۱ مورد از این تعداد مطلوب بوده و مورد نامطلوبی گزارش نشده است.

پورفرضی نمونه برداری از مواد غذایی صنعتی را شامل ۳۳۸ مورد برشمرد و افزود: ۴۸ مورد مطلوب و فقط سه مورد نامطلوب مشاهده شده است.

وی تعداد نمونه برداری مواد غذایی سنتی را ۳۲۱ مورد خواند و از شناسایی ۹۷ مورد مطلوب و ۲۰ مورد نامطلوب خبر داد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اکیپ های بازرسی بهداشت محیط در طول مدت زمان ذکر شده ۱۵ هزار و ۴۵۳ کیلوگرم مواد غذایی فاسد را کشف و معدوم ساخته اند.

پورفرضی با یادآوری ۱۴۳ مورد برخورد با دست فروشان، تصریح کرد: روزانه به صورت میانگین ۱۴ اکیپ بازرسی در استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه میانگین نیروی فعال هر اکیپ سه نفر است، اضافه کرد: حجم کاری انجام شده در طرح بسیج نوروزی در مدت زمان ذکر شده ۱۹ هزار و ۱۵۲ نفر ساعت است.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : کلر سنجی آب, آب آشامیدنی اردبیل, اخبار استان اردبیل,