close
متخصص ارتودنسی
Code Center
پایان گفت‌وگوی ۲ ساعته صالحی و مونیز

جديدترين خبرها


پایان گفت‌وگوی ۲ ساعته صالحی و مونیز/ عراقچی و شرمن نیز حضور داشتند

گفت‌وگوی دو ساعته صالحی و مونیز با حضور معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا پایان یافت.

به گزارش امروزنآ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، گفت‌وگوی دو ساعته علی‌اکبر صالحی و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا با حضور معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا درباره مباحث فنی برنامه هسته‌ای ایران پایان یافت. صالحی و مونیز از روز پنجشنبه نیز چندین دور با یکدیگر به صورت دوجانبه و همچنین در قالب مذاکرات وزرای خارجه به گفت‌وگو پرداختند. دیروز (شنبه) نیز صالحی و مونیز سه دور مذاکره دوجانبه داشتند و البته در نشست‌های وزرای خارجه نیز حضور یافتند.

رئیس سازمان انرژی اتمی روز گذشته درجمع خبرنگاران گفت: درحال حاضر به لحاظ فنی و حقوقی به فهم مشترک قابل توجهی رسیده‌ایم. یکی دو مورد وجود دارد که پیچی خورده که باید ببنیم می‌توانیم در بعد فنی، الان محاسباتمان را انجام می‌دهیم آنها هم محاسبات خودشان را دیروز ارائه کردند، ببینیم می‌توانیم در این یکی دو مورد به فهم مشترکی برسیم. اگر این حاصل شود می‌توان گفت در موضوعات فنی به فهم مشترک رسیده‌ایم البته این به مفهوم توافق نیست.

صالحی افزود: توافق آخرین مرحله است و وقتی که همه ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی کاملا روشن شده باشد.

وی درباره اینکه آیا پیچی که گفتید وجود دارد منتظر حضور سایر وزرای خارجه است؟ گفت: الان داریم تلاش می‌کنیم که وقتی وزرا حاضر می‌شوند آنها وارد جزییات بشوند و بخواهند جزییات را مرور کنند. علی القاعده باید ببینیم قبل از ورود وزرا می‌توانیم به جمع بندی واحدی برسیم و به فهم مشترکی در مجموعه زمینه‌ها برسیم. تلاش خود را انجام می‌دهیم.
صالحی همچنین در پاسخ به سوالی درباره رسیدن به راه‌حل گفت: امیدواریم به راه‌حل‌ها دست یابیم. من خوشبین هستم.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : گفتوگوی دو ساعته صالحی, وزرای خارجه ایران و آمریکا, علیاکبر صالحی,