close
متخصص ارتودنسی
Code Center
شهری به بلندای قله دماوند/ از پیست اسکی آبعلی تا چشمه های درمانی

جديدترين خبرها


شهری به بلندای قله دماوند/ از پیست اسکی آبعلی تا چشمه های درمانی


دماوند- شهرستان دماوند با دارا بودن مناظر کم نظیر طبیعی و زیست محیطی در کنار چشمه های معدنی و درمانی به عنوان یکی از مناطق گردشگری استان تهران محسوب می شود.

به گزارش امروزنآ به نقل از خبرنگار مهر، در هفته دوم تعطیلات نوروزی، بسیاری از مسافران بار سفر بسته و با حضور در شهرستان های مختلف کشور، تلاش می کنند تا از مناطق، طبیعی و تفریحی و زیست محیطی دیدن کرده و لحظات شادی را در کنار خانواده خود سپری کنند.

بسیاری از گردشگران نوروزی، شهرستان دماوند را به دلیل دارا بودن مناظر کم نظیر طبیعی و زیست محیطی در کنار چشمه های معدنی و درمانی اش به عنوان مقصد سفرهای نوروزی خود انتخاب کرده و با حضور در این منطقه از طبیعت و آب و هوای مطبوع آن بهره می برند.


دماوند قطب گردشگری ورزشی در استان تهران

از طرف دیگر بسیاری از شهروندان تهرانی که در ایام نوروز از استان تهران خارج نمی شوند، شهرستان دماوند را برای انجام یک سفر کوتاه مدت انتخاب کرده تا علاوه بر استفاده از مناطق تفریحی به ورزش هایی نظیر کوهنوردی و اسکی بپردازند.

باید توجه داشت که مردم شهرستان دماوند مردمی خونگرم، متدین و انقلابی هستند که در طول سال میزبان مسافران و گردشگران بوده و با تمام توان از آنان پذیرایی می کنند، به همین خاطر همواره مسافران از این شهرستان خاطرات خوشی را در ذهن می سپارند.


                      


از قدیم الایام شهرستان دماوند به دلیل دارا بودن جاذبه های مختلف طبیعی نظیر کوه دماوند و پیست اسکی آبعلی به عنوان قطب کوهنوری و اسکی در تهران و حتی کشور محسوب شده و بسیاری از ورزشکاران را به این منطقه می کشاند.

دشت شقایق در دامنه قله دماوند

اگر بخواهیم به مهمترین آثار و اماکن تفریحی و طبیعی شهرستان دماوند اشاره کنیم بدون شک باید از قله دماوند، پیست اسکی آبعلی، چشمه های اعلا، سیاه سنگ، قلعه دختر، آبعلی، غار رود افشار و دریاچه تار نام ببریم.

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان دماوند که نه تنها مورد توجه ورزشکاران، بلکه گردشگران نوروزی نیز قرار دارد، قله دماوند است که به عنوان نماد این شهرستان در کشور به حساب می آید.


                         


در این میان قله دماوند 5671متر ارتفاع دارد که عظمت و زیبایی آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می سازد و دشت شقایق در دامنه این کوه، زیبایی زائد الوصفی را به این منطقه بخشیده که همواره مورد توجه گردشگران و مسافران بوده است.

شهری با چشمه های طبیعی و درمانی

شهرستان دماوند در زمینه چشمه های طبیعی، تفریحی و درمانی نیز از جایگاه مهم و قابل توجهی در استان تهران برخوردار است به طوری که بسیاری از گردشگران نوروزی برای بازدید از این چشمه ها به دماوند سفر می کنند.


                       


یکی از چشمه های معروف شهرستان دماوند در کنار، چشمه اعلا، چشمه تیزآب است که مورد توجه بسیاری از گردشگران بویژه بیماران قرار دارد چرا که آب اين چشمه تند و گس است و از آن جهت مداواي امراض پوستي استفاده مي شود.

همچنین یکی دیگر از جاذبه های مهم گردشگری شهرستان دماوند، پیست اسکی آبعلی است که همواره مورد توجه مسافران و گردشگران نوروزی و علاقه مندان به ورزش بوده، اين پيست در 50 كيلومتري شهر تهران و در شرق آن قرار دارد.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : اخبار استان تهران, پیست اسکی آبعلی, دماوند, قطب گردشگری ورزشی در استان تهران,