close
متخصص ارتودنسی
Code Center
ایرانی‌های بدون پاسپورت هم می‌توانند به ایران سفر کنند

جديدترين خبرها


ایرانی‌های بدون پاسپورت هم می‌توانند به ایران سفر کنند


معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه اعلام کرد که طرح تسهیل ورود ایرانیان خارج از کشور به داخل تصویب شد.

بر اساس این طرح هر فرد مقیم خارج، تنها با برگه‌ای که ایرانی بودنش را اثبات کند می‌تواند به ایران سفر کند.

حسن قشقاوی، معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان در وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که طرح تسهیل ورود ایرانیان خارج از کشور به داخل تصویب شده است.
به گزارش امروزنآ به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، وی در توضیح این طرح که به گفته او از دستورات اکید ریاست جمهوری بوده، گفته است: «همه هموطنان خارج از کشور با مراجعه به نمایندگی‌های وزارت خارجه می‌توانند درخواست گذرنامه و یا برگه جایگزین برای ورود به ایران داشته باشند.»
بنا به گفته‌های آقای قشقاوی، ایرانیان مقیم خارج از کشور تنها با نشان دادن سندی که بتواند ایرانی بودن آنها را ثابت کند می‌توانند گذرنامه گرفته و به ایران سفر کنند. مصوبه اخیر، نمایندگی‌های ایران در سراسر دنیا را موظف کرده که تنها با اثبات ایرانی بودن فرد، برای او گذرنامه صادر کنند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داده: «آن‌ها از این طریق می‌توانند ورود آسانی داشته باشند و هیچ نیازی به بررسی در خارج از کشور نیست. آنها به راحتی می‌توانند وارد کشور شوند و هیچ برگه و یا سندی درباره‌ اسناد اقامتی آن‌ها از سوی ناجا یا سایر ارگان‌ها خواسته نمی‌شود. بنابراین هر سندی که نشان دهد فرد ایرانی است برای دریافت گذرنامه و ورود به کشور کفایت می‌کند.»
در سخنان قشقاوی اشاره‌ای به ایرانیانی که پاسپورت ایرانی دارند اما به دلیل فعالیت‌های سیاسی و یا حرفه‌ای خود امکان سفر به ایران را ندارند نشده است.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : ورود ایرانیان خارج از کشور, وزارت امور خارجه,