close
متخصص ارتودنسی
Code Center
جرایم نوظهور سایبری در ایام نوروز

جديدترين خبرها


جرایم نوظهور سایبری در ایام نوروز


سرهنگ سامان محمدی، رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات (فتا)، به مسافران هشدار داد مراقب جرایم سایبری باشند و از مسافران خواست، پلیس را در پیشگیری از وقوع این جرایم نوظهور به ویژه در ایام نوروز یاری دهند.

به گزارش امروزنآ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فرماندهی انتظامی ویژه شرق تهران از مسافران خواست با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای سایبری، پلیس را در ایام نوروز یاری دهند.

سرهنگ سامان محمدی گفت: با توجه به ازدیاد مسافرت ها در ایام نوروز و استقرار افراد در استراحتگاه های رفاهی مختلف و نیز فراگیرشدن استفاده از گوشی های هوشمند، مسافران باید مراقبت لازم از سرویس های اینترنت بی سیم در مکان های عمومی را به عمل آوردند، زیرا شلوغی این اماکن می تواند محیطی را برای سوء استفاده کلاهبرداران اینترنتی فراهم کند.

وی افزود: مسافران دقت داشته باشند هنگامی که نیازی به استفاده از اینترنت ندارند، اتصال Wi-fi دستگاه خود چه لپ تاب و چه تلفن همراه را در هر مکان خاموش و در صورت نیاز مبرم اتصال Wi-fi دستگاه خود را روشن کنند.

وی تاکید کرد: مردم درمسافرت ها و در مواقعی که برای اتصال به شبکه از اینترنت هتل ها و مکان های عمومی استفاده می کنند، اطلاعات را به صورت رمزنگاری شده ارسال و در مورد خرید و پرداخت های اینترنتی و انجام کارهای بانکی از صحت سایت و امن بودن آن اطمینان حاصل نمایند.

سرهنگ محمدی اظهارداشت: همچنین مسافران نوروزی که قصد دریافت پول از دستگاه های خودپرداز شهرهای مختلف کشور دارند لازم است نسبت به تغییر ظاهری دستگاه خودپرداز دقت لازم را داشته باشند و اگر دستورالعمل های غیر معمول در صفحه نمایش مشاهده و یا وسیله ای اضافه در دستگاه خودپرداز وجود داشت از آن دستگاه استفاده نکرده و بانک مربوطه را از موضوع آگاه کنند.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : فرماندهی انتظامی ویژه شرق تهران, جرایم سایبری, تعطیلات نوروز, پلیس فتا, اینترنت بی سیم, دستگاه های خودپرداز,