close
متخصص ارتودنسی
Code Center
دوربین های پایش جوی در مناطق گردشگری اردبیل نصب شود

جديدترين خبرها


دوربین های پایش جوی در مناطق گردشگری اردبیل نصب شود


اردبیل – مدیر کل هواشناسی استان اردبیل خواستار نصب دوربین های پایش جوی در مناطق گردشگری استان شد.

به گزارش امروزنآ به نقل از خبرنگار مهر، علی دولتی مهر بعد از ظهر سه شنبه در جلسه بررسی تجهیزات هواشناسی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر با همکاری اداره کل حمل و نقل استان ۹ دوربین در محورهای مواصلاتی استان به پایش جوی اقدام می کنند.

وی افزود: طرح نصب دوربین در مناطق گردشگری از جمله آلوارس و فندقلو نیز در دست مطالعه است تا به صورت پیوسته وضعیت جوی در این مناطق اطلاع رسانی شود.

مدیر کل هواشناسی استان از نصب دوربین در گردنه ها و محورهای کور خبر داد و گفت: این اتفاق موجب شده است اطلاعات جوی مناطق خاص به صورت مداوم رصد شود.

دولتی مهر  با بیان اینکه پایش های جوی در اردبیل توام با پهنه بندی اقلمی است، تصریح کرد: بر اساس اقلیم های مختلف موجود در استان امکانات و تجهیزات هواشناسی توزیع می شود.

وی با اذعان به فعالیت ۸۰ ایستگاه هواشناسی در اردبیل، ادامه داد: خروجی اطلاعات هواشناسی به صورت نقشه های هواشناسی در تمام دنیا قابل بهره برداری است.

مدیر کل هواشناسی استان با یادآوری اجرای سامانه وایرلس و کت دو فرودگاهی گفت: در سال آینده در نظر داریم با تهیه نرم افزار «هوانما»، نرم افزار خبر زنده هواشناسی، راه اندازی رادار و نصب سیستم های مانیتورینگ پایش جوی تجهیزات خود را توسعه دهیم.

به گفته دولتی مهر سیستم اطلاع رسانی «هواگو» با چهار خط تلفن مجزا با شماره تماس ۱۳۴ در شهر اردبیل و شماره تماس ۳۳۶۲ ۶۹۹۰ در سایر شهرستان ها فعال شده است تا اطلاعات هواشناسی را در اختیار متقاضیان قرار دهد.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : مدیر کل هواشناسی استان اردبیل, هواشناسی, نصب دوربین های پایش جوی, علی دولتی مهر,