close
متخصص ارتودنسی
Code Center
خطبه های نماز جمعه اردبیل

جديدترين خبرها


خطبه های نماز جمعه اردبیل


آیت الله سید حسن عاملی که امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل در مصلای این شهر سخن می گفت، نامه سناتور های آمریکایی به ایران را به عنوان خیانت  به قانون اساسی این کشور تلقی کرده وتاکید کرد: افتضاح بزرگی که به خاطر این نامه در آمریکا درست شده است در تاریخ این کشور بی نظیر است.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه در تاریخ دیپلماسی دنیا دیده نشده که نمایندگان یک کشور بر علیه رئیس جمهور ودولت آن کشور، به رهبر یک کشور دیگر نامه بنویسند، آن هم در شرایطی که قانون اساسی آن کشور اجازه چنین کاری را به کسی نداده باشد، تصریح کرد: سناتورهای آمریکایی با این نامه موقعیت رهبری جهانی آمریکا را زیر سوال برده ودنیا را به توافقهای اجرایی دولت آمریکا در گذشته، حال وآینده بی  اعتنا ومردد کرده اند.

آیت الله عاملی انتشار  این نامه را اهانت مستقیم سناتور های آمریکایی به دیگراعضای مذاکرات هسته ای با ایران و کشورهای عضو 5بعلاوه 1دانست و افزود:دنیا اکنون در حیرت است که یک کشور جهان سومی مثل ایران چگونه توانسته است شیرازه حقوقی وحیثیتی وانسجام داخلی یک ابر قدرت را بهم بریزد.

خطیب جمعه اردبیل این موفقیت را مرهون اقتدار ودرایت هیات مذاکره کننده هسته ای ومقاومت ملت بزرگ ایران اسلامی دانست واضافه کرد:تغییر گفتمان آمریکائیها از دیگر اثرات تحسین بر انگیز مذاکرات هسته ایست بطوریکه اخیرا رئیس جمهور آمریکا در جواب نتانیاهو گفت، تحریم دیگر اثری برای ایران ندارد ووزیر امور خارجه آمریکا هم دو روز قبل تاکید کرد، ما قادر نیستیم ملت ایران را به تسلیم وادار کنیم، این ادبیات جدید مسئولان آمریکائی نشان از اقتدار فوق العاده ایران اسلامی دارد.

آیت الله عاملی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدارهای مکرر خود با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان برای حل معضل سیب زمینی کاران منطقه و زمینه سازی برای صادرات این محصول از مسئولان استان خواست که وعده این دو شخصیت برجسته کشور را برای حل معضل سیب زمینی در منطقه پیگیری کنند.

وی  ازاهالی استان خواست با توجه به تقارن ایام عید نوروز با سالروز شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مراسم عید سال جدیدرا بارعایت  احترام  کامل برای حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها برگزار کنند.

منبع:خبر مرکز اردبیل


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : خطبه های نماز جمعه اردبیل, آیت الله سید حسن عاملی, امام جمعه اردبیل,