close
متخصص ارتودنسی
Code Center
برداشت بی‌رویه ماسه از بستر رودخانه‌ها علت سیلاب‌های ویرانگر است

جديدترين خبرها


برداشت بی‌رویه ماسه از بستر رودخانه‌ها علت سیلاب‌های ویرانگر است

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تأکید بر اهمیت توجه به زیبایی در تولید نیوجرسی گفت: عمر این پیش ساخته های بتنی در ایران کوتاه است و به سرعت تخریب می شوند.

محمد شکرچی زاده در همایش دوام حفاظ‌های بتنی راه‌ (نیوجرسی) اظهار کرد: بتن تنها محصول ساختمانی است که تمام نیازهای خود را با استفاده از آن برآورده می‌کنیم. همچنین این محصول دارای شگفتی‌ها و ارزش‌های قابل‌توجهی است که در صورت پی بردن به آن‌ها می‌توان به ارزش‌افزوده دست یافت.

وی با بیان اینکه مسئله دوام در حفاظ‌های بتنی مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: زیرا این حفاظ‌ها زیر بار مکانیکی قرار نمی‌گیرند و همین مسئله باعث شده که پس از مستهلک یا تخریب شدن نیوجرسی به سادگی با دیگری جایگزین شود.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خاطرنشان کرد: امروز می‌توان با استفاده از مشاوران مجرب محصولی با عمر ۱۵ تا ۲۰ سال تولید کرد که علاوه بر داشتن توجیه اقتصادی از تخریب محیط‌زیست نیز جلوگیری کند.


وی با اشاره به مضرات زیست‌محیطی تولید سیمان تصریح کرد: با توجه به اینکه ۷۵ درصد جسم بتون را سنگ‌دانه تشکیل می‌دهد و این سنگ‌دانه‌ها از بستر رودخانه‌ها تأمین می‌شود، لذا شاهد هستیم بسیاری از سیل‌های ویرانگر به دلیل برداشت بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها است.


مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : نیوجرسی, مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی, محمد شکرچی زاده, بتن,