close
متخصص ارتودنسی
Code Center
عملیات امداد و نجات حادثه انفجار مهیب گاز در اهواز تشریح شد

جديدترين خبرها


عملیات امداد و نجات حادثه انفجار مهیب گاز در اهواز تشریح شد


اهواز - رئیس هلال احمر شهرستان اهواز، عملیات امداد و نجات حادثه انفجار مهیب گاز در اهواز را تشریح کرد.

سید فتح الله هاشم زاده اظهار کرد: عصر امروز انفجاری مهیب بر اثر نشت گاز در اهواز، چندین خانه را ویران کرد، افرادی مصدوم شدند و متاسفانه یک نفر نیز فوت کرد.

وی افزود: به علت شدت خرابی ها، ماموران امداد و نجات هلال احمر اهواز نیز به کمک آتش نشانی شتافتند تا آواربرداری با سرعت بالا صورت بگیرد. به همین دلیل ۲۵ نیروی امداد و نجات از هلال احمر اهواز، به همراه پنج نفر کادری، سه دستگاه آمبولانس و دو قلاده سگ زنده یاب در این عملیات مشارکت کردند.

هاشم زاده بیان کرد: انفجار در یک ساختمان چهار طبقه صورت گرفته است ولی خوشبختانه در این ساختمان هیچ کس حضور نداشت به همین دلیل تعداد فوتی ها کاهش یافت ولی آن ساختمان به کلی تخریب شد.

رئیس هلال احمر اهواز ادامه داد: شدت انفجار بسیار بالا بوده به گونه ای که ۱۵ خانه از هر طرف به شدت آسیب دیده اند ولی خانه های کناری به شدت و تا مرز ۱۰۰ درصد تخریب شده اند. ضمن اینکه یک نفر فوتی در این حادثه نفر مربوط به منزل کناری محل حادثه دیده است. یک خانه ویلایی کناری ساختمان چهار طبقه نیز به کلی تخریب شد.

هاشم زاده بیان کرد: در این حادثه ۹ مصدوم از سوی نیروی های امداد و نجات به مراکز درمانی منتقل شدند ولی برخی مجروحان از سوی مردم و همسایه ها به مراکز درمانی منتقل شده بودند به همین دلیل تعداد مصدومان بیشتر از ۹ نفر است.

وی با بیان اینکه نفر خانم در این حادثه فوت کرده است، بیان کرد: بر اساس اطلاع همسایه ها، یک خانم در این حادثه مفقود شده بود که سگ های زنده یاب موفق به یافتن آن نشدند به همین دلیل عملیات آوار برداری با سرعت آغاز شد و بر اساس اطلاع همسایه ها موفق به یافتن پیکر وی شدیم.

مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : هلال احمر خوزستان, آتش نشانی اهواز, شهرداری اهواز, انفجار گاز,