close
متخصص ارتودنسی
Code Center
جانفشانی جوان عراقی خبر ساز شد

جديدترين خبرها


جانفشانی جوان عراقی خبر ساز شد


ده ها نفرازساکنان منطقه جلولاء دیالی، پیکر یکی از سربازانی را که به جای ازدواج با نامزدش، به نبرد با داعش برای نجات مردم کشورش شتافت و در موصل جان خود را فدا کرد، تشییع کردند.

برخی فعالان پایگاه های اجتماعی از تصمیم اشرف عماد الجبوری، این سرباز جان برکف و عشق وی به وطن و سرزمینش، قدردانی کردند.

عضو شورای استان دیاله ازمشارکت خود در تشییع پیکر سربازی خبر داد که در موصل به شهادت رسیده و رشادت های او هم اکنون زبان زدن عام است.

"نجاه الطائی" عضو شورای استانی دیالی در گفت وگو با سومریه نیوز خاطرنشان کرد: الجبوری برای دفاع از همه مردم عراق با گروه تروریستی داعش  که زندگی مردم عراق را به سرقت برده ، می جنگید.

اشرف عماد الجبوری بیش از دو سال پیش با خانواده خود از منطقه جلولاء مهاجرت کرده و در اردوگاه نظامی پناهندگان سعد (6 کیلومتری شمال شرقی بعقوبه) ساکن بود، وی قصد داشت ابتدا به آروزی خود یعنی بازگشت به محل سکونت و منزل به همراه  خانواده اش، برسد و پس از آن با معشوقه اش ازدواج کند.

الطائی افزود: خانواده الجبوری و خویشان وی پس از شهادتش به وی لقب شریف ترین داماد را دادند زیرا برای خاک وطن جان خود را فدا کرده بود.
عضو شورای استانی دیالی تاکید کرد: بسیاری از خانواده های مقیم در اردوگاه پناهندگان سعد، برای خاک وطن جنگیده و شهدایی را تقیدم کرده اند.

الطائی از شورای دیالی خواست برای بازگشت فوری همه خانواده های شهدا به مناطق آزاد شده و جهت اعلام وفاداری به آنان هرچه زودتر تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

"فواد علی" یکی از فعالان شبکه های اجتماعی نیز گفت: سربازی به خاطر آرزوی بازگشت به وطن، تصویرزیبایی از وفاداری را ترسیم کرد و برای بازگشت اهالی موصل، جانفشانی خود را تکمیل کرد.
وی افزود: داستان الجبوری به معنای واقعی کلمه دردناک است و بیانگر زشتی اقدامات داعش در مناطق تحت تسلطشان و کوتاهی آشکار درتکمیل پرونده بازگشت پناهندگان است.

"عبدالله الشمری" یکی دیگر از فعالان نیز گفت: ماجرای شهید الجبوری، درساعت های گذشته پایگاه های اجتماعی را به شدت تکان داده و این ماجرا ابعاد انسانی عمیقی است از حکایت جوانی که برای بازگشت به محل سکونت و منطقه آزاد شده اش از ازدواج و تشکیل زندگی سرباز زد.

گفتنی است نیروهای امنیتی مشترک عراق با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش، پس از اعلام ساعت صفر در 17 اکتبر 2016 توسط حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق برای آزادسازی نینوا، عملیات آزادسازی شهر موصل (پایتخت استان نینوا) از چنگ داعش را آغاز کردند و این عملیات تا پیروزی کامل نینوا ادامه خواهد داشت.

مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : جانفشانی جوان عراقی, مراسم تشییع, عراق, داعش,