close
متخصص ارتودنسی
Code Center
نخست وزیر سابق کانادا: کشور ما باید سفارت خود را در تهران بازگشایی کند

جديدترين خبرها


نخست وزیر سابق کانادا: کشور ما باید سفارت خود را در تهران بازگشایی کند


نخست وزیر سابق کانادا از لزوم بازگشایی سفارت این کشور در تهران سخن گفت.

به گزارش امروزنآ به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی سی.تی.وی.نیوز،  ژان کرتین، نخست وزیر سابق کانادا در سخنانی گفت کانادا باید سفارت خود را در تهران بازگشایی کند.
کرتین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی.تی.وی.نیوز تصریح کرد: من، ترودو نخست وزیر جدید کانادا را تشویق می کنم که سفارت کانادا را در ایران بازگشایی کند. کانادا باید سفارت خود را در تهران بازگشایی کند. ما باید به دو طرف سکه توجه داشته باشیم.
وی افزود: کانادا کشور بزرگی است؛ اما ما بزرگترین نیستیم. آیا به نظر شما مذاکره با دیگر کشورهای جهان نمی تواند مفید باشد؟ البته که مفید است و این کار باید از راه گفتگو و تعامل صورت گیرد. ترودو باید با تمامی کشورهای جهان و از جمله روسیه و کوبا ارتباط برقرار کند؛ زیرا وی فردی مستقل است.
نخست وزیر سابق کانادا در پاسخ به این سوال که آیا کانادا باید تحت حاکمیت دولت جدید این کشور به حضورش در ائتلاف بر ضد داعش تحت هدایت آمریکا پایان دهد،گفت: کانادا به طور سنتی در ماموریت های مشترک تحت هدایت ناتو و سازمان ملل حضور داشته است. ما حتی در جنگ نخست بر ضد عراق هم از این سیاست پیروی کردیم. برایان مالرونی، نخست وزیر پیشین هم پیش از هرگونه حضور در ماموریت های مشترک با سازمان ملل مشورت می کرد. سیاست من همین گونه بود. این موضوع سبب شد که من در هنگام حمله بوش به عراق به وی نه بگویم.
وی افزود: مشکل رئیس جمهور آمریکا این است که او نمی تواند سخنانش را همانند یک نخست وزیر بیان کند و او همیشه باید به کنگره و سنا برود.

مـا را در تلگـرام دنبال کنید ◄Telegram.Me/Emrouzna


برچسب ها : نخست وزیر سابق کانادا, کانادا, دولت کانادا, سفارت کانادا در ایران,